Měření spotřeby stlačeného vzduchu AiReport zajišťuje vzduch na míru

Přidáno: 12. 4. 2019 16:02:47 Počet shlédnutí: 1534

12 Duben 2019

S maximální energetickou účinností mohou systémy stlačeného vzduchu fungovat pouze v tom případě, když se podíváte na celý komplexní systém výroby a úpravy stlačeného vzduchu. Pro tento účel firma BOGE KOMPRESSOREN nabízí zařízení AIReport jako ideální způsob měření účinnosti stávající výroby stlačeného vuduchu. Check-up systém AIReport odhaluje nedostatky v rámci dlouhodobého pohledu a pomáhá cíleně zlepšovat systém stlačeného vzduchu na základě odborných znalostí. Nejdůležitějším parametrem pro účinnost kompresorové stanice je spotřeba el. energie. Kolik el. energie je třeba k výrobě 1 m³ stlačeného vzduchu? Je vyrobena max. hodnota tlaku stlačeného vzduchu i používaná efektivně?

Měření spotřeby stlačeného vzduchu

Množství úniku stlačeného vzduchu je také důležitým kritériem pro měření účinnosti jeho výroby. Totéž platí i pro tlakové ztráty v potrubí mezi vzduchovým kompresorem a spotřebiči. Vyráběn maximální tlak by měl být tak nízký, jak je to jen možné. Proto je důležité zkontrolovat tlakové ztráty v potrubí, detekovat netěsnosti pomocí ultrazvukových měřicích přístrojů nebo zkontrolovat způsob regulace v šroubovém kompresoru - toto všechno nejefektivnější zjistíte měřením pomocí AIReport-u. Takové měření během několika dní měření (přibližně 1 týden) Vám ukáže ideální velikost Vašeho kompresoru. Současně také dostanete i další informace o provozu kompresoru s příslušenstvím ve Vaší firmě s návrhy na zlepšení.

Stlačený vzduch je flexibilní a univerzální pracovní médium. Mnoho prací bez stlačeného vzduchu není možných. Udělat analýzu výroby stlačeného vzduchu stojí za tu cenu. Musíte důsledně vyčerpat potenciální úspory, které jsou skryty v kompletním systému.

Přibližně 60.000 instalovaných kompresorů v Německu spotřebuje 14 miliard kWh elektrické energie ročně.
To odpovídá 5% spotřeby elektrické energie celého průmyslu (zdroj: Fraunhofer-Institut pro systémy a inovace ISI). V této oblasti je stále obrovský potenciál úspor el. energie až do výše 30%!

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení