Nejprodávanější produkty

 

Membránové dmychadlo EsoAir Enviro 60 do čov

 
4 489,10 Kč s DPH

Membránové dmychadlo SECOH EL-S-60

 

Membranove dmychadlo Hiblow HP 60

 

Membránové dmychgadlo ALITA AL-60

 

Membranove dmychadlo AIRMAC DB 60

 

Membranové dmýchadlo NITTO LA-60 B

 

Membránové dmýchadlo THOMAS (YASUNAGA) LP-60HN

 

Analýza systému stlačeného vzduchu, měření spotřeby


Měření spotřeby stlačeného vzduchu AiReport zajišťuje vzduch na míru

17.06.2015, 15:35 , COMPRESSED GAS CZ s.r.o. | Komentáře: 0 | Počet zobrazení: 1083

S maximální energetickou účinností mohou systémy stlačeného vzduchu fungovat pouze v tom případě, když se podíváte na celý komplexní systém výroby a úpravy stlačeného vzduchu. Pro tento účel firma BOGE KOMPRESSOREN nabízí zařízení AIReport jako ideální způsob měření účinnosti stávající výroby stlačeného vuduchu. Check-up systém AIReport odhaluje nedostatky v rámci dlouhodobého pohledu a pomáhá cíleně zlepšovat systém stlačeného vzduchu na základě odborných znalostí. Nejdůležitějším parametrem pro účinnost kompresorové stanice je spotřeba el. energie. Kolik el. energie je třeba k výrobě 1 m³ stlačeného vzduchu? Je vyrobena max. hodnota tlaku stlačeného vzduchu i používaná efektivně?

Měření spotřeby stlačeného vzduchu

Množství úniku stlačeného vzduchu je také důležitým kritériem pro měření účinnosti jeho výroby. Totéž platí i pro tlakové ztráty v potrubí mezi vzduchovým kompresorem a spotřebiči. Vyráběn maximální tlak by měl být tak nízký, jak je to jen možné. Proto je důležité zkontrolovat tlakové ztráty v potrubí, detekovat netěsnosti pomocí ultrazvukových měřicích přístrojů nebo zkontrolovat způsob regulace v šroubovém kompresoru - toto všechno nejefektivnější zjistíte měřením pomocí AIReport-u. Takové měření během několika dní měření (přibližně 1 týden) Vám ukáže ideální velikost Vašeho kompresoru. Současně také dostanete i další informace o provozu kompresoru s příslušenstvím ve Vaší firmě s návrhy na zlepšení.

Stlačený vzduch je flexibilní a univerzální pracovní médium. Mnoho prací bez stlačeného vzduchu není možných. Udělat analýzu výroby stlačeného vzduchu stojí za tu cenu. Musíte důsledně vyčerpat potenciální úspory, které jsou skryty v kompletním systému.

Přibližně 60.000 instalovaných kompresorů v Německu spotřebuje 14 miliard kWh elektrické energie ročně.
To odpovídá 5% spotřeby elektrické energie celého průmyslu (zdroj: Fraunhofer-Institut pro systémy a inovace ISI). V této oblasti je stále obrovský potenciál úspor el. energie až do výše 30%!

Celý článek...


COMPRESSED GAS CZ s.r.o.

Srázná 5113/1

586 01 Jihlava

  info@compressedgas.cz

 

5 letá záruka bez příplatku

 

Jak ušetřit peníze při koupi kompresoru?


VÝPRODEJ šroubových kompresorů

 

Servis kompresorů

Servis kompresorů, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCŮ: údržba, střední opravy, generální opravy, revize a dodávky náhradních dílů ND a spotřebního materiálu (oleje, spotřební materiál jako olejové filtry, vzduchové filtry, filtrační desky, olejové separátory, řemeny, těsnění, maziva, hadice, pojistné ventily, tlakové spínače , termostaty, vložky termostatů, sady náhradních dílů pro sací klapky, sady ND pro zpětné klapky, řídící jednotky, chladiče, motory, šroubové bloky, kompresorové stupně, písty, pístní kroužky, válce, ojnice a jiné) pro kompresory následujících značek:

   
 

kompresory SK